Na Lipno za zábavou


S větrem o závod

Kdo má rád adrenalin, neměl by si nechat ujít snowkiting. O co jde? Je to vlastně jízda na snowboardu nebo na lyžích jenom s tím rozdílem, že nefrčíte z kopce, ale po rovině a táhnou vás po ní drak a vítr. Díky velké ploše zamrzlé hladiny a dobrým povětrnostním podmínkám má Lipno pro tuhle aktivitu naprosto ideální podmínky. Jestli máte strach se do novinky pustit jen tak bez dozoru, v Černé v Pošumaví můžete zajít na kurz. Potřebné vybavení vám tu půjčí ve společnosti Kitesport. Pro více informací kontaktujte provozovatele Petra Beneše na telefonu 775 563 740. 


Zábavné koulení

Chcete mít pocit, že aktivně sportujete, a přitom nevystrčit nos z resortu? Zajděte na bowling. Bowlingové dráhy v Amenity Resortu Lipno jsou jediné v okolí, proto doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Změřte si síly se svými přáteli v jednom z nejzábavnějších halových sportů. Za hru do 14 hodin zaplatíte 330 Kč, po 14. hodině se navyšuje na 390 Kč.


Tak kdo s koho?

Paintball není jen pro příznivce militarismu a profesionály, ale především je to ideální sport na odreagování se od všedních starostí. Hrát ho může kdokoliv, kdo unese zbraň.

Zahrát paintball si můžete v Adventure Parku v Černé v Pošumaví. Terén hřiště je velice členitý – rovná louka se zákopy a vysokou trávou, stráně, les a lom. Přímo na místě vám budou k dispozici poloautomatické zbraně (nemusí se natahovat) Spyder Extra Blue, celoobličejové ochranné masky V-Force, bezprstové rukavice s plastovou výztuhou hřbetu ruky a kloubů, maskáčové kombinézy, granáty Wet Willie G4 Grenade Blue a další potřebné vybavení. Otevřeno je celoročně, hřiště si můžete zarezervovat na www.adventurepark.cz.


Na kolo ve sněhu? Jde to

Chcete jezdit na kole i v zimě? Nebojíte se vyrazit na led?  Zkuste to na sněžném kole a žádná zasněžená cesta ani zamrzlé jezero pro vás nebudou překážkou. Kola Rock Machine na speciálních pláštích s hřeby vám umožní pohyb tam, kde by byl jinak velice obtížný, ba nemožný. Zapůjčí vám je sportovní půjčovny Lipno Centrum, hodina jízdy vás vyjde na 130 Kč, půjčovné na celý den činí 320 Kč.


Do korýtka nebo po kolejích?

Bobovat za každého počasí a po celý rok? Areál Bobovka v Lipně nad Vltavou nabízí hned dvě bobové dráhy, horskou a korytovou, které jsou vzájemně propleteny. Na nové horské bobové dráze si užijete jízdu tak trochu z ptačí perspektivy, zlatým hřebem jsou dvě zatáčky s téměř 360 stupni. Tato dráha je díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám vhodnější pro rodiny s dětmi. Původní kilometrovou korytovou bobovou dráhu pak ocení spíše sportovnější jezdci, kteří mají rádi adrenalin, neboť v závěru jízdy musíte boby zabrzdit sami.

Otevřeno tu mají celoročně od 10 do 18 hodin. V zimních měsících může být z důvodu špatného počasí mimo provoz korytová bobová dráha, ta horská je v provozu za každého počasí. A až se do vás dá zima, zastavte se v dřevěné hospůdce Bobovka, která se nachází přímo v areálu. Můžete si tu posedět u kamen, vychutnat si svařené víno, horkou čokoládu, točené pivo nebo čerstvě upečenou bábovku a přitom pozorovat na obrazovce kamarády, jak si užívají jízdu.


Kam za nočním životem

Ožíváte teprve s první hvězdou na obloze? Tak to bude chtít nějaký bar či klub, kde se dá posedět dlouho do noci. Skibar v Lipně nad Vltavou má otevřeno až do druhé hodiny ranní. Každý den tu na vás čekají akční drinky, soutěže o ceny, tematické párty a samozřejmě i příjemná hudební kulisa – moderní taneční muzika, R&B, oldies nebo rockové hity současnosti a minulosti. Během mrazivých dní tu určitě oceníte nabídku horkých nealko a alko nápojů.

Vyhlášený hudební klub najdete v Českém Krumlově. Jmenuje se FabriČKa je zasazen do industriálního areálu bývalé továrny Jitona, v blízkosti samotného centra města. Standardně je otevřen každý pátek, dle programu pak i v sobotu. Je jedinou pravidelnou alternativou pro živou hudbu v Českém Krumlově, otevřeno mají do 3.00 hodin.

Dalším klubem, kam stojí za to vyrazit, je moderní bar a taneční klub City Lounge v samotném centru Českého Krumlova. Klub je umístěn v zástavbě městského opevnění ze 13. století, poblíž můžete najít třeba vyhlášenou Egon Schiele Art Gallery. U hlavního vchodu je dokonce ještě dochovaná strážní věž. Klub funguje v pátek a v sobotu až do 4. hodiny ranní.