Tři tváře zimy na Lipně

 

Hned několik zimních aktivit najednou si můžete užít na Lipně. Zamrzlé Lipenské jezero, pravidelně upravované běžecké trasy i nedaleké skiareály lákají sportovní nadšence z celé České republiky. Je jen na vás, jestli se vydáte na brusle, na běžky nebo na lyže. Na Lipně panují ideální podmínky, které vám umožní užít si zimu naplno.

 


 

Bruslení po zamrzlém Lipně

Bruslení na zamrzlé hladině lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a zamrzá od prosince do března. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky přibližně 18 cm, vzniká mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravována bruslařská dráha , která měří téměř 11 km, stejně jako tzv. Hornoplánská trasa s 15 km. Propojením obou drah vzniká rekordní trasa dlouhá 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku.

Aktuální stav ledu můžete sledovat na https://www.lipno.info/zazitky/brusleni-na-jezere.html


 

Běžecké trasy v okolí

Lipno nabízí skvělé možnosti pro běžkaře všech úrovní. V úseku mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem jsou pravidelně strojově upravované trasy pro klasiku i bruslení. 40 km upravovaných tratí vyhovují běžkařům výletníkům i náročnějším lyžařům, vyznačující styl klasiku i bruslení.

Aktuální stav běžkařských tratí můžete sledovat na https://www.lipno.info/zazitky/bezecke-trasy.html


 

Česko-rakouské lyžování

Jen pár minut vzdálený skiareál Lipno nabízí příjemné lyžování pro rodiny s dětmi, které se ale mohou vydat i za hranice do blízkého Rakouska. Cesta do útulného rakouského skiaréálu Sternstein trvá jen 20 minut autem. Náročnější lyžaře zase potěší blízkost rakouského střediska Hochficht, které je největším rakouským lyžařským střediskem mimo Alpy. Odměnou za hodinu strávenou v autě se stane 21 km kompletně zasněžovaných sjezdovek a 4 moderní lanovky.

Aktuální lyžařské podmínky můžete sledovat na https://www.lipno-sternstein-hochficht.cz/


 

Relax

Správný odpočinek je základ sportovního výkonu. Novou energii můžete načerpat v našem nově zrekonstruovaném wellness, kde vám bude k dispozici bylinná a finská sauna, tři velké vířivky, parní lázně i Kneippův chodník. Po předchozí domluvě je možné využít i masáže. A komu by to nestačilo, své tělo může protáhnout ve vyhřívaném krytém bazénu se slanou vodou, která je maximálně šetrná k lidskému organismu a má příznivé účinky na lidskou pokožku.