Zábava v okolí

Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů
Vypravte se na stezku korunami stromů. Čeká vás vyhlídka na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i na vrcholky rakouských Alp. Součástí stezky jsou naučné prvky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice. Stezka je v provozu i v zimě.
Adventure Park ZJISTIT VÍCE

Adventure Park

V lesíku kousek od Černé v Pošumaví na vás čeká pořádná porce zábavy a adrenalinu. Vyberte si z celkem pěti různých tras. Některé jen otestují vaši připravenost, ke zdolání jiných budete muset zapojit svaly i hlavu. Otevřeno denně od 10 do 18 hodin.
Floutrejl - rodinná terénní cyklotrasa ZJISTIT VÍCE

Floutrejl - rodinná terénní cyklotrasa

Vyzkoušejte novou 5 km dlouhou, lesem vedenou cyklotrasu speciálně navrženou pro bezpečnou jízdu na horském kole. Sjezd bez problému zvládnou i menší děti.
Cyklo a in-line stezka ZJISTIT VÍCE

Cyklo a in-line stezka

Baví vás jízda na kole nebo kolečkových bruslích? Jezerní cyklo a in-line stezka s perfektním povrchem vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburku. Trasa dlouhá 19 kilometrů kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.
Zábava v Amenity ZJISTIT VÍCE

Zábava v Amenity

Vaše děti si u nás užijí spoustu zábavy na venkovním hřišti, trampolínách, s vodní kaskádou, při animačních programech nebo v dětském koutku.
Království lesa ZJISTIT VÍCE

Království lesa

Království lesa je zasvěceno hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností. Bez ohledu na věk. Připravte si proto dostatek energie na desítky fantastických atrakcí.
Slide land Lipno ZJISTIT VÍCE

Slide land Lipno

Toužíte-li po zábavě a adrenalinu, pak určitě nesmíte vynecht bobovou dráhu na Lipně. Měří 1km, pyšní se 21 zatáčkami, 2 tunely a terénními zlomy. Dolů jedete korytem na speciálních bobech, kde si sami regulujete rychlost pomocí páky.
Hrad Rožmberk ZJISTIT VÍCE

Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk patří mezi nejstarší hrady v České republice. První zmínka pochází z roku 1250. Jedná původně o komplex dvou hradů, z nichž se do dnes zachovala jen kamenná hláska zvaná Jakobínka. Z vyhlídky se pokocháte pohledem na romantickou okolní krajinu. Hrad je otevřen celoročně.
Poštovní muzeum ZJISTIT VÍCE

Poštovní muzeum

V areálu známého gotického kláštera vás přivítá rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti. Největší sbírka kočárů a vozů z 19. století, historické poštovní stejnokroje a mnoho dalšího. Otevřeno je pouze do října.
Exkurze do sklárny
Exkurze do sklárny
Zajděte se podívat do sklářské huti Tasta na ruční výrobu dekoračního skla. V Milné u Frymburku se nachází rodinná sklárna, kde se denně taví 50–100 kilo skla, vyrábí se ručně tvarované a barevné sklo. Vstup do továrny je úplně zdarma. Otevřeno je od pondělí do pátku od 6 do 14 hodin.