Zábava v okolí

Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů
Vypravte se na stezku korunami stromů. Čeká vás vyhlídka na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i na vrcholky rakouských Alp. Součástí stezky jsou naučné prvky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice. Stezka je v provozu i v zimě.
Skiareál Lipno ZJISTIT VÍCE

Skiareál Lipno

Sněhu začíná být dost, takže se můžete těšit na 11 sjezdovek ideálních pro rodiny s dětmi. Do skiareálu Lipno se pohodlně dostanete skibusem, který staví přímo u Amenity Resortu Lipno.
Lipno.Card ZJISTIT VÍCE

Lipno.Card

S kartou Lipno.Card si užijete spousty sportovních a adrenalinových zážitků, zvýhodněné vstupenky do muzeí a galerií, wellness a mnoho dalších. Karta pro hosty Amenity na poptání na recepci.
Lyžařská škola
Lyžařská škola
Naučte se lyžovat či jezdit na snowboardu. Škola pro děti i dospělé, jednotlivce i skupiny. Navíc pokud zarezervujete alespoň 3 dny předem získáte 15% slevu.
Hrad Rožmberk ZJISTIT VÍCE

Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk patří mezi nejstarší hrady v České republice. První zmínka pochází z roku 1250. Jedná původně o komplex dvou hradů, z nichž se do dnes zachovala jen kamenná hláska zvaná Jakobínka. Z vyhlídky se pokocháte pohledem na romantickou okolní krajinu. Hrad je otevřen celoročně.
Skiareál Hochficht ZJISTIT VÍCE

Skiareál Hochficht

Dalším skvělým místem pro lyžování v okolí Amenity Resortu Lipno je skiareál Hochficht. V nadmořské výšce téměř 1 400 m si užijete více než 20 kilometrů zasněžených sjezdovek, nechybí ani dětský park a po lyžování se zahřejete na après ski. Cesta autem od nás vám zabere přibližně 45 minut.
Běžkařské stopy ZJISTIT VÍCE

Běžkařské stopy

Neváhejte využít 40 km tratí pro klasické běžkování i bruslení, které jsou v době vhodných sněhových podmínek pravidleně strojově upravovány. U Amenity Resortu Lipno můžete vstoupit na 14 km okruh Alpské vyhlídky.
Zamrzlé Lipno
Zamrzlé Lipno
Když na Lipně udeří tuhá zima, jezero zamrzne a stane se nejdelší přírodní upravovanou bruslařskou dráhou na světě. Nasaďte si brusle a vstupte přímo z Amenity Resortu Lipno. Lipenský okruh (Lipno nad Vltavou - Frymburk - Přední Výtoň) je 11 km dlouhá trať s příjemnými zastávkami u stánků s občerstvením.
Skiareál Sternstein
Skiareál Sternstein
Rakouské lyžařské středisko jen 25 kilometrů od Amenity Resortu Lipno pro všechny, kteří touží po lyžování na sjezdovkách dlouhých kolem pěti kilometrů. Cesta autem od nás zabere přibližně 30 až 40 minut. Součástí skiareálu je i dětský park Elefuntasia. Více informací najdete zde.
Poštovní muzeum ZJISTIT VÍCE

Poštovní muzeum

V areálu známého gotického kláštera vás přivítá rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti. Největší sbírka kočárů a vozů z 19. století, historické poštovní stejnokroje a mnoho dalšího. Otevřeno je pouze do října.
Exkurze do sklárny
Exkurze do sklárny
Zajděte se podívat do sklářské huti Tasta na ruční výrobu dekoračního skla. V Milné u Frymburku se nachází rodinná sklárna, kde se denně taví 50–100 kilo skla, vyrábí se ručně tvarované a barevné sklo. Vstup do továrny je úplně zdarma. Otevřeno je od pondělí do pátku od 6 do 14 hodin.