Zábava v okolí

Skiareál Lipno ZJISTIT VÍCE

Skiareál Lipno

Lyžařská sezóna byla úspěšně zahájena. Sněhu začíná být dost, takže se můžete těšit na 11 sjezdovek ideálních pro rodiny s dětmi. Do skiareálu Lipno se pohodlně dostanete skibusem, který staví přímo u Amenity Resortu Lipno.
Skiareál Hochficht ZJISTIT VÍCE

Skiareál Hochficht

Dalším skvělým místem pro lyžování v okolí Amenity Resortu Lipno je skiareál Hochficht. V nadmořské výšce téměř 1 400 m si užijete více než 20 kilometrů zasněžených sjezdovek, nechybí ani dětský park a po lyžování se zahřejete na après ski. Cesta autem od nás vám zabere přibližně 45 minut.
Skiareál Sternstein
Skiareál Sternstein
Rakouské lyžařské středisko jen 25 kilometrů od Amenity Resortu Lipno pro všechny, kteří touží po lyžování na sjezdovkách dlouhých kolem pěti kilometrů. Cesta autem od nás zabere přibližně 30 až 40 minut. Součástí skiareálu je i dětský park Elefuntasia. Více informací najdete zde.
Zábava pro děti přímo v Amenity Resortu Lipno
Zábava pro děti přímo v Amenity Resortu Lipno
Vaše děti si u nás užijí spoustu zábavy na venkovním hřišti, trampolínách, s vodní kaskádou, při animačních programech nebo v dětském koutku.
Cyklo a in-line stezka ZJISTIT VÍCE

Cyklo a in-line stezka

Baví vás jízda na kole nebo kolečkových bruslích? Jezerní cyklo a in-line stezka s perfektním povrchem vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburku. Trasa dlouhá 19 kilometrů kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.
Slide land Lipno ZJISTIT VÍCE

Slide land Lipno

Toužíte-li po zábavě a adrenalinu, pak určitě nesmíte vynecht bobovou dráhu na Lipně. Měří 1km, pyšní se 21 zatáčkami, 2 tunely a terénními zlomy. Dolů jedete korytem na speciálních bobech, kde si sami regulujete rychlost pomocí páky.
Hrad Rožmberk ZJISTIT VÍCE

Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk patří mezi nejstarší hrady v České republice. První zmínka pochází z roku 1250. Jedná původně o komplex dvou hradů, z nichž se do dnes zachovala jen kamenná hláska zvaná Jakobínka. Z vyhlídky se pokocháte pohledem na romantickou okolní krajinu. Hrad je otevřen celoročně.
Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů
Vypravte se na stezku korunami stromů. Čeká vás vyhlídka na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i na vrcholky rakouských Alp. Součástí stezky jsou naučné prvky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice. Stezka je v provozu i v zimě.
Lipno.Card ZJISTIT VÍCE

Lipno.Card

S kartou Lipno.Card si užijete spousty sportovních a adrenalinových zážitků, zvýhodněné vstupenky do muzeí a galerií, wellness a mnoho dalších. Karta pro hosty Amenity na poptání na recepci.
Adventure Park ZJISTIT VÍCE

Adventure Park

V lesíku kousek od Černé v Pošumaví na vás čeká pořádná porce zábavy a adrenalinu. Vyberte si z celkem pěti různých tras. Některé jen otestují vaši připravenost, ke zdolání jiných budete muset zapojit svaly i hlavu. Otevřeno denně od 10 do 18 hodin.
Exkurze do sklárny
Exkurze do sklárny
Zajděte se podívat do sklářské huti Tasta na ruční výrobu dekoračního skla. V Milné u Frymburku se nachází rodinná sklárna, kde se denně taví 50–100 kilo skla, vyrábí se ručně tvarované a barevné sklo. Vstup do továrny je úplně zdarma. Otevřeno je od pondělí do pátku od 6 do 14 hodin.
Poštovní muzeum ZJISTIT VÍCE

Poštovní muzeum

V areálu známého gotického kláštera vás přivítá rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti. Největší sbírka kočárů a vozů z 19. století, historické poštovní stejnokroje a mnoho dalšího. Otevřeno je pouze do října.