Zimní dovolená na Lipně

Kreslicí plátno 1

Ideální zimní dovolená pro rodiny s dětmi

Lipensko patří k regionům, které rozhodně neusínají zimním spánkem. Právě naopak. V zimě se tu žije lyžováním, běžkováním, bruslením na zamrzlém jezeře a spoustou indoor aktivit. Nesjedete si tu sice alpské vrcholy, ale nadmořská výška 725 metrů nad mořem a podhůří Šumavy je ideální pro rekreační lyžování a pro rodiny s dětmi. Kromě toho do Rakouska to máte, co by kamenem dohodil. A nudit se tu nebudete ani při špatném počasí. Množství indoor aktivit a možnosti relaxace jsou tu skoro nekonečné.

Lipno - Zima 2021-2022_1600x630_4
Kreslicí plátno 1 kopie

Kam na lyže

Nejblíže to máte do Skiareálu Lipno, který nabízí rekreační lyžování pro dospělé i malé děti. Pro ty je tu vytvořený Fox park, kde najdete výukové hřiště o délce 120 metrů, tři pojízdné koberce a pohádkové slalomy. Večer je část sjezdovky vyhrazena pro sáňkování a bobování pod umělým osvětlením, v sobotu zde pravidelně probíhají odpolední soutěže a každou neděli oblíbené Vítání hostů.

Jen o kousek dál se nachází Skipark Frymburk, který je o něco menší a tedy rodinnější. Hlavním tahákem areálu je dětský park Médi Kubíka se dvěma pojízdnými koberci, lyžařskou školou a zábavnými atrakcemi. Pokud mají vaše děti rády běžky, tak přímo na konci vleku je vstup na běžecké tratě vedoucí ke Stezce korunami stromů. Takový cíl je k výšlapu bude určitě motivovat!

Rakouský Hochficht je od Lipna nad Vltavou vzdálený padesát kilometrů a s dětmi to tady vážně umí. Nový dětský park Fichtl Kids Park se nachází hned vedle restaurace s dětským koutkem a je velmi snadno dostupný přímo z hlavního parkoviště. Navíc tu mají 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný pás, který je maximálně komfortní pro děti i lyžaře začátečníky. Zdatnější lyžaři si užijí na zvlněných sjezdovkách, kde je během jízdy lesem čeká i celá řada překvapení.

Další rakouský areál Sternstein je z našeho resortu vzdálený jen 30 minut jízdy autem. Čeká vás celá řada sjezdovek, různé typy vleků a nezbytné běžecké stopy pro milovníky běžkování v krásném prostředí rakouské přírody. Celou sezónu tu navíc můžete využít výhodnou akci 1+1 zdarma na nákup skipasu při lyžování ve dnech pondělí – čtvrtek. Stačí předložit turistického průvodce Grenzgenial či mobilní aplikace Enjoy Lipno – Grenzgenial, kde najdete slevový kupón.

Lipno - Zima 2021-2022_1600x630_
Kreslicí plátno 1 kopie 2

Kam za adrenalinem

Milují vaše děti koloběžky? Tak jim ukažte ledoběžky, budou z nich nadšené. Projet se na můžou na bruslařské dráze na Lipně, která je snadno dostupná přímo z našeho resortu. Jen si dejte pozor – jezdit se na nich dá rychleji než na bruslích, tak aby vám dítě nezmizelo z očí hned za první zatáčkou.

Ledoběžka má ale ještě jednu výhodu – když je na ledě trochu sněhu nebo právě není bruslařská dráha upravená, dají se nože zakrýt gumovými kluzáky a vznikne sněhoběžka, s níž se dá stejným způsobem klouzat po sněhu. Půjčit si je můžete ve Frymburku i v Lipně nad Vltavou.

silvester-lipno-2021_4
Kreslicí plátno 1 kopie 3

Kam za vodou

Součástí našeho hotelu je 20 metrů dlouhý, vyhřívaný krytý bazén se slanou vodou, která je maximálně šetrná k lidskému organismu a má příznivé účinky na lidskou pokožku. Hosté hotelu a Deluxe domů mají vstup do 13:00 zdarma.

Pokud ale vaše ratolesti nedají ani ránu bez vodních radovánek, vezměte je do Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Mohou si tu užít vodní hřib, skluzavku, bazén s protiproudem nebo relaxovat ve vířivce.

Kreslicí plátno 1 kopie 4

Když je špatné počasí

Součástí našeho resortu je krytá Sport Arena, která je plná sportovních aktivit. Pokud ale toužíte spíše po odpočinku, načerpat energii můžete v našem wellness centru, které se řadí mezi největší na Lipně. V restaurantu Blue Lipno si zase můžete pochutnat na regionálních i mezinárodních pokrmech nebo si zahrát bowling.

restaurace_letni-menu_1600x630_2

Už dávno neplatí, že Lipno je převážně letní destinací. Těžko se hledá místo, kde najdete tolik aktivit na jednom místě, jako právě tady. Ta prává zimní dovolená na Lipně pro celou rodinu.

Lyžování na Lipně

Lyžařská střediska v okolí resortu

Na Lipně a v jeho okolí můžete lyžovat v nadmořských výškách od 900 m n. m. až do 1 330 m n. m.

Lyžařská střediska: Skiareál Lipno, Skipark Frymburk, Skiareál Sternstein a Skiareál Hochficht.

Amenity Hotels & Resorts

Český hotelový řetězec

Prozkoumejte naši interativní mapu a zjistěte v jakých nadmořských výškách se nacházejí naše resorty a jaké lyžařské střediska jsou v jejich okolí.

Call Now Button